Aktualności

Windoormatic realizuje okrągły świetlik

Ten kto przez osiągnięcia chce dać przykład i być zauważonym, potrzebuje niezawodnej bazy w celu realizacji własnych pomysłów oraz rozwoju. Nowe drogi wymagają często nowych materiałów oraz ich kombinacji. Ale co zrobić, jeżeli konwencjonalne materiały natrafiają na swoje granice i nie da się pójść z nimi dalej? Co zrobić, jeżeli drewno, metal, materiały sztuczne oraz inne materiały kompozytowe nie sprostają tym wymogom? Oznacza to, że nadszedł czas na purenit® – innowacyjny materiał funkcjonalny, który potrafi więcej!Purenit charakteryzuje się niewiarygodna odpornością na różne warunki klimatyczne. Wyróżnia się swoją tolerancją na wilgoć i tym samym różni się od materiałów drewnopochodnych. Nawet duży i długotrwały poziom wilgotności nie doprowadza do odkształceń. Wyjątkowo niska wartości μ – 8 wspiera pozytywnie dyfuzje pary. Przyjęta woda zostaje wypuszczona z powrotem nie generując przy tym żadnej szkody. Kolejną zaletą jest to, ze purenit nie kruszy się, nie gnije i dodatkowo jest odporny na termity, tym samym wspaniale nadaje się do produkcji elementów budowlanych oraz prac montażowych.

Nasi technolodzy w Windoormatic mając wiedzę, co potrafi Purenit, realizują śmiałe i odważne realizacje, taki jak np. świetliki dachowe dosyć pokaźnych rozmiarów na inwestycji w Katowicach. Jednym z trzech ciekawych świetlików był świetlik okrągły bezpośrednio nad strefą basenową w tej rezydencji. Ze względu na nietypowy i indywidulany zamysł projektowy oraz specyficzne uwarunkowania najlepszym rozwiązaniem okazało się zastosowanie podkonstrukcji dla posadowienia szkła z najlepszego dostępnego materiału, jakim jest niewątpliwie Purenit.

Zanim przystąpiliśmy do prac, wcześniej przeprowadziliśmy analizę projektu, a następnie przystąpiliśmy do prac konstruktorskich. Po opracowaniu projektu przestąpiliśmy do prefabrykacji całej konstrukcji, następy krok to już instalacja konstrukcji na budowie oraz odpowiednie posadowienie i uszczelnienie okrągłego pakietu szybowego z wypuszczonym ”kołnierzem szklanym” na przygotowanej konstrukcji.

Cieszymy się, że możemy realizować również takie nietypowe i ciekawe realizacje.